Aktuelles Land wechseln?

Inteligentne
oświetlenie to ESY

Synergia automatyzacji i oświetlenia

Jesteśmy przekonani, że optymalne oświetlenie dla ludzi można osiągnąć jedynie poprzez połączenie wysokiej jakości światła z zarządzaniem oświetleniem opartym na czujnikach. Dlatego ESYLUX łączy swoje oświetlenie z inteligentnymi czujnikami, które automatycznie tworzą idealną atmosferę świetlną przez cały czas – a także automatycznie wyłączają światła i inne urządzenia, gdy nikt nie jest obecny. Dla lepszej jakości życia, opłacalności ekonomicznej i zrównoważonej efektywności energetycznej na każdym stanowisku pracy.

Oświetlenie sterowane czujnikami

Połączenie nowoczesnego oświetlenia LED i sterowania opartego na czujnikach umożliwia obniżenie kosztów energii o ponad 70%. To inwestycja, która szybko się zwraca, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu wygody automatyzacji dla użytkowników.

Nowoczesna technologia LED

Niezależnie od tego, czy chodzi o współczynnik migotania, czy spójność kolorów, oświetlenie LED firmy ESYLUX często znacznie przekracza minimalne wymagania norm. Na przykład, jeśli chodzi o oddawanie barw

 • używamy wszystkich 15 kolorów testowych CRI, a nie tylko 8, które są wymagane
 • Używamy również skali jakości kolorów CQS.

Optymalizacja żywotności diod LED

Sterowanie zależne od zapotrzebowania jest najlepszą i najbardziej niezawodną metodą wykorzystania długiej żywotności diod LED. Korzystanie z kombinacji oświetlenia LED i automatyki opartej na czujnikach jest zatem zrównoważoną inwestycją w przyszłość.

Człowiek w centrum uwagi

Inteligentne oświetlenie ESYLUX automatycznie dostosowuje się do różnych sytuacji i czasu, a tym samym poprawia jakość życia na stanowisku pracy w sposób zrównoważony. Nasze rozwiązania dla biur, instytucji edukacyjnych i placówek służby zdrowia zapewniają szeroki zakres funkcji w tym zakresie.

Energooszczędne oświetlenie zorientowane na człowieka

Najlepszym światłem dla ludzi jest naturalne światło dzienne. Dlatego też technologia SymbiLogic firmy ESYLUX tworzy wnętrza z oświetleniem typu dziennego, aby poprawić witalność, dobre samopoczucie i zdrowie na stanowisku pracy. Jednocześnie zapewnia obecność i zależne od światła dziennego adaptacyjne sterowanie oświetleniem HCL, aby zapewnić wysoką efektywność energetyczną.

Sterowanie scenami

W zależności od sytuacji, czasami użytkownicy chcą zastąpić automatykę. W przypadku systemów oświetleniowych z ESYLUX Light Control i DALI-2 jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest zastosowanie indywidualnych scen, które można wywołać za pomocą przycisku 230 V.

Funkcja swarm

Jedną z metod osiągnięcia większego komfortu w dużych biurach jest wykorzystanie funkcji swarm w lampach systemowych ELC i rozwiązaniach DALI-2: Przyciemnia ona światła w niezajętych częściach biura, zapobiegając w ten sposób powstawaniu odizolowanych wysp światła – co również sprawia, że jest ono mniej męczące dla oczu. Światła są wyłączane dopiero po opuszczeniu pomieszczenia przez ostatnią osobę.

Inne przykłady inteligentnych funkcji sterowania ESYLUX:

 • Sterowanie stałym światłem zależnym od obecności i światła dziennego
 • Sterowanie oświetleniem w pętli zamkniętej z offsetem
 • Funkcje czasowe
 • Poświata
 • Oświetlenie orientacyjne
 • Wieloczujnikowe sterowanie systemami wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania
 • Elastyczne przełączanie grup
 • Oświetlenie nocne
 • Odcięcie zasilania sterowników DALI

Oświetlenie zorientowane na człowieka
dzięki technologii plug-and-play

Oświetlenie systemowe z ESYLUX Light Control (ELC) nie tylko tworzy idealną synergię automatyki i oświetlenia dzięki połączeniu czujników obecności, lamp sufitowych, jednostek sterujących i okablowania. Zapewnia również:

 • Łatwą instalację, grupowanie, skalowanie i łączenie w sieć z wykorzystaniem technologii plug-and-play
 • Szeroki zakres dodatkowych funkcji, w tym technologia SymbiLogic
 • Doskonały stosunek jakości do ceny

More

Mobilne zarządzanie projektem

Aplikacja ESY-App nie tylko umożliwia łatwe parametryzowanie i konfigurowanie zdalnie sterowanych rozwiązań oświetleniowych za pomocą Bluetooth lub ESY-Pen. Oznacza to również, że zawsze masz pod ręką własną bibliotekę projektów, w tym do 64 urządzeń na pomieszczenie na maksymalnie 64 poziomach z maksymalnie 64 pomieszczeniami na każdym poziomie – w tym raport projektu, który można wyeksportować w formacie PDF.

Gotowe do użycia rozwiązania

Jakość światła i luminancja serii CELINE-2 mogą być instalowane w systemie plug-and-play, nawet poza oprawami systemu ELC. Wtykowe zestawy sterowników akcesoriów zapewniają łatwą integrację opraw wpuszczanych z konwencjonalnymi systemami oświetleniowymi – w razie potrzeby z funkcją regulowanej bieli.

Praktyczna integracja

Oświetlenie ESYLUX ze zintegrowanymi czujnikami jeszcze bardziej ułatwia planowanie i instalację. Nasze portfolio obejmuje również warianty z dodatkowym zintegrowanym zasilaczem magistralnym, na przykład oprawy typu downlight z serii ELSA-2.

Inteligentna sieć
oświetlenia zewnętrznego

Bezpieczeństwo, orientacja i energooszczędność są szczególnie ważne w przypadku oświetlenia zewnętrznego. Solidne oprawy słupkowe ALVA tworzą inteligentną synergię automatyki i oświetlenia, która została zaprojektowana z uwzględnieniem tych parametrów. Dzięki zintegrowanemu czujnikowi ruchu DALI i doskonale zintegrowanemu zasilaczowi magistralnemu mogą w razie potrzeby sterować całą grupą oświetlenia – a tym samym zmniejszać zanieczyszczenie światłem w nocy.