Aktuelles Land wechseln?

Automatyzacja
zgodna z zapotrzebowaniem to ESY

Lepsza jakość życia, opłacalność ekonomiczna i zrównoważona efektywność energetyczna

Zużywaj energię tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebna: Zasada automatyzacji budynku na podstawie zapotrzebowania jest tak prosta, jak się wydaje. Jej sercem są inteligentne czujniki – inteligentne, ponieważ wykrywają zmiany w otoczeniu i automatycznie dostosowują do nich systemy w pomieszczeniach. Umożliwia to poprawę efektywności energetycznej, stworzenie idealnej atmosfery w pomieszczeniu i osiągnięcie wysokiego poziomu wygody automatyzacji. To z kolei umożliwia ludziom lepszą pracę, zwiększa rentowność i chroni zasoby naturalne. 

Lepsza jakość życia

Inteligentne czujniki koncentrują się na ludziach i tworzeniu:

 • Idealne warunki oświetleniowe poprzez sterowanie poziomami oświetlenia
 • Doskonała jakość powietrza w pomieszczeniach dzięki sterowaniu systemami wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania
 • Wysoki poziom wygody automatyzacji, który umożliwia ludziom pracę bez zakłóceń.

Wszystko jest energooszczędne – podobnie jak stała kontrola oświetlenia zależna od obecności i światła dziennego.

Maksymalna efektywność kosztowa

Włączanie i wyłączanie urządzeń w zależności od zapotrzebowania oraz poprawa wydajności operacyjnej umożliwiają systemom automatyki ESYLUX osiągnięcie ogromnych potencjalnych oszczędności. Dodatkowe korzyści:

 • Optymalne wykorzystanie długiej żywotności oświetlenia LED
 • Prosta i ekonomiczna implementacja
 • Doskonały stosunek jakości do ceny

Zrównoważona efektywność energetyczna

 • Efektywność energetyczna zmniejsza globalną emisję CO2, pomagając spowolnić zmiany klimatyczne
 • Oświetlenie sterowane zapotrzebowaniem zmniejsza także problem zanieczyszczenia środowiska światłem w nocy.

Sterowanie oświetleniem dla każdego zastosowania

Niezależnie od tego, czy chodzi o oświetlenie w biurze, instytucji edukacyjnej czy placówce opieki zdrowia, różne zastosowania wymagają różnych koncepcji i dostosowanego sterowania w zależności od sytuacji lub czasu. ESYLUX dostarcza rozwiązania zgodne ze standardami i inteligentne funkcje, aby to osiągnąć.

Sterowanie w wielu pomieszczeniach

Czujniki obecności APC dla DALI-2 z serii COMPACT mają zintegrowaną jednostkę sterującą i zasilanie magistrali i mogą zapewnić zdecentralizowane sterowanie nawet 16 grupami oświetlenia w wielu pomieszczeniach bez żadnych komponentów szafy sterowniczej lub systemów zarządzania budynkiem. Takie podejście do sterowania oświetleniem ma wiele zalet, na przykład możliwość elastycznego przełączania grup bez wpływu na system automatyki.

...lub w pojedynczych pomieszczeniach

Oświetlenie systemowe z ESYLUX Light Control (ELC) to bogata w funkcje alternatywa do sterowania pojedynczymi pomieszczeniami. Instalowanie, grupowanie, skalowanie i łączenie w sieć systemów oświetleniowych odbywa się na zasadzie plug-and-play.

Proste sterowanie ręczne

Automatykę można w każdej chwili wyłączyć za pomocą zintegrowanego wejścia przycisku – a systemy DALI można zazwyczaj wyłączyć za pomocą konwencjonalnego przycisku 230 V. Specjalna wersja do intuicyjnego przełączania, ściemniania, zmiany koloru światła i wywoływania scen: Przyciski do oświetlenia systemowego ELC.

Sterowanie oświetleniem w pętli zamkniętej z offsetem

Offset między grupami oświetlenia, taki jak w przypadku czujników obecności DUO DALI z serii COMPACT, również poprawia sterowanie stałym światłem zależnym od obecności i światła dziennego, ponieważ umożliwia bardziej energooszczędne dostosowanie oświetlenia do światła dziennego – szczególnie w pomieszczeniach z oknami po jednej stronie.

Funkcje czasowe

Data, dzień tygodnia lub godzina: Funkcje czasowe mogą w wielu przypadkach poprawić komfort i efektywność energetyczną. Dzięki trybom pracy zależnym od czasu, zewnętrzne czujniki ruchu DEFENSOR są doskonałym przykładem, oferując trzy urządzenia w jednym:

 • Czujnik ruchu
 • Wyłącznik zmierzchowy
 • Wyłącznik czasowy

Oszczędność energii dzięki wielu komponentom

Aby osiągnąć idealną atmosferę w pomieszczeniu i maksymalną oszczędność energii, oprócz oświetlenia należy również sterować innymi urządzeniami na żądanie. Dlatego firma ESYLUX opracowała czujniki obecności z wyjściami HVAC i specjalnymi konstrukcjami, które optymalizują jakość powietrza w pomieszczeniu pod względem efektywności energetycznej:

Wiele czujników zapewniających doskonałą jakość powietrza w pomieszczeniu

Steruj nie tylko oświetleniem na żądanie – zrób to samo dla klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania: Czujniki obecności ATMO dla KNX są wyposażone w wiele czujników w jednym urządzeniu, co również skraca czas planowania i instalacji.

Stylowe wzornictwo

Rozwiązanie będzie idealne tylko wtedy, gdy będzie dobrze wyglądać. Dlatego firma ESYLUX stworzyła różne wzory, aby zaspokoić wszystkie gusta. Odpowiedni wybór dla bardzo estetycznych wnętrz: czujniki obecności i ruchu z eleganckiej serii FLAT lub supermałej serii COMPACT MINI.

Łatwość instalacji i konfiguracji

Praca we współczesnym świecie jest wystarczająco skomplikowana, dlatego produkty i rozwiązania ESYLUX są łatwe w instalacji, parametryzacji i konfiguracji. Nawet nasze oprawy systemowe i systemy DALI-2 są gotowe do natychmiastowego użycia przy użyciu ustawień fabrycznych.

Obsługiwana jedną ręką podstawa wtykowa

Jest to niemal standard w produktach ESYLUX: obsługiwana jedną ręką podstawa wtykowa umożliwia łatwe podłączenie jedną ręką czujników i lamp bez konieczności trzymania całego urządzenia w dłoni podczas wchodzenia po drabinie. Czujnik lub lampa są montowane jako ostatnie – podobnie jak w przypadku czujników ruchu z serii MD.

Plug-and-play

Rozwiązania ESYLUX, które można zainstalować w prosty sposób za pomocą wtyczki plug-and-play, takie jak czujniki ze złączami WAGO-WINSTA, są prawdziwą pomocą, gdy eksperci są na wagę złota. Oświetlenie systemowe wyposażone w system ESYLUX Light Control można nawet grupować, skalować i łączyć w sieć za pomocą prostego połączenia wtykowego!

Aplikacja ESY-App

Za pomocą potencjometru, pilota lub aplikacji ESY-App: Nasze urządzenia i systemy są zawsze łatwe w parametryzacji i konfiguracji, niezależnie od projektu. Aplikacja ESY-App umożliwia również zarządzanie projekteami na urządzeniu mobilnym i dokumentowanie ich.

Synergia automatyki i oświetlenia

Celem każdego rozwiązania ESYLUX jest inteligentna synergia automatyki i oświetlenia. Lampy z bezpośrednio zintegrowanymi czujnikami są doskonałym przykładem osiągnięcia tego celu. Zapewniają łatwą instalację i idealne połączenie nowoczesnej technologii LED z wysokiej jakości czujnikami.

More