Aktuelles Land wechseln?

FLAT jest ESY,
ponieważ reprezentuje maksymalną wydajność przy smukłej konstrukcji.

Płaska
konstrukcja

Dzięki czujnikom obecności i ruchu FLAT wreszcie jest się czym pochwalić, jeśli chodzi o estetykę pomieszczeń: Dzięki smukłej konstrukcji i wyraźnej, liniowej formie harmonijnie integrują się z każdą strukturą pomieszczenia.

Minimalistyczna
instalacja

Niewielka całkowita wysokość skrzynki zasilającej zapewnia głębokość montażu czujników wynoszącą zaledwie 30 mm, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na szybkie i proste okablowanie.

W doskonałej
harmonii

Czujniki FLAT nie tylko inteligentnie sterują oświetleniem, ale także pokazują estetykę pomieszczenia we właściwym świetle, szczególnie w połączeniu ze stylowymi oprawami downlight ELSA-2 firmy ESYLUX.

Różne
style

Jeśli szukasz najwyższej klasy gamy wzorów, zawsze znajdziesz idealną różnorodność dzięki ultrapłaskim czujnikom FLAT: dostępnym w kolorze białym i czarnym oraz do wyboru w okrągłych lub kwadratowych konturach.

More

Skuteczna detekcja

Pomimo płaskiej soczewki, seria FLAT wykazuje również wysoką wydajność wykrywania: Średni zasięg systemu pasywnych czujników podczerwieni wynosi ponad 8 m z kątem detekcji 360° przy wysokości montażu od 2,5 do 3 m. Oznacza to, że pojedynczy czujnik może pokrywać duży obszar roboczy z wieloma różnymi procesami ruchu. Kilka czujników można łatwo połączyć równolegle, aby uzyskać jeszcze większy zasięg dzięki zaciskom z funkcją okablowania przelotowego, nawet w trybie master-slave.

A = Przekątna do Ø 8 m
B = Obszar przejścia czołowego do Ø 6 m
C = Obszar działania do Ø 4 m

Wszechstronne
opcje instalacji

Okrągłe czujniki FLAT w kolorze białym są również dostępne w wersji FLAT LARGE (104 mm Ø) do większych puszek wpuszczanych. Pasująca puszka natynkowa C IP 20 oferuje dodatkową opcję montażu, a zestaw montażowy FLAT IP20 FM ułatwia instalację we wszystkich wariantach!

Podłącz. Zapisz.
Gotowe

Rozwiązania oszczędzające czas stają się coraz ważniejsze dla elektryków, zwłaszcza w czasach wysokiego zapotrzebowania i braku wykwalifikowanych pracowników. Dlatego seria FLAT obejmuje również czujniki obecności i ruchu z połączeniami wtykowymi WINSTA firmy WAGO – dla większej efektywności energetycznej poprzez plug-and-play i instalację, która jest zarówno bezpieczna, jak i bezproblemowa.

Prostota dzięki DALI

Standard branżowy DALI oznacza proste planowanie i instalację oraz zapewnia optymalne sterowanie i ściemnianie, szczególnie w przypadku oświetlenia LED. Jego późniejszy rozwój w DALI-2 gwarantuje teraz również interoperacyjność urządzeń różnych producentów, co oznacza, że kierownicy projektów mogą tworzyć rozwiązania składające się z najlepszych w swojej klasie urządzeń.

More

Sterowanie oświetleniem za pomocą czujników obecności DALI i elementu wykonawczego DALI

Seria FLAT oferuje czujniki obecności z prostym trybem transmisji bez adresowania i z polem detekcji, które można rozszerzyć w dowolnym momencie poprzez kombinacje master-slave. Dodatkowo element wykonawczy DALI firmy ESYLUX umożliwia przełączanie konwencjonalnych odbiorników, takich jak wentylacja!

1 Czujnik obecności master DALI (transmisja)
2 Czujnik obecności slave DALI skonfigurowany jako slave
3 Oprawa oświetleniowa DALI
4 Przełączana oprawa
5 Zasilacz DALI
6 Element wykonawczy DALI
7 Przycisk

Sterowanie poszczególnymi grupami za pomocą czujników obecności DALI-2

Firma ESYLUX opracowała czujniki obecności BMS dla DALI-2 do systemów zarządzania budynkiem: Dzięki systemowi czujników ruchu, czujników światła i przycisków najważniejsze urządzenia wejściowe są połączone w jednej obudowie!

1 PD-FLAT 360/8 RW BMS DALI-2
2 CELINE PNL 625 DDP TR 4100 840 IP20 DALI
3 Przycisk

Zalety w skrócie

 • Dostępne również jako zestaw zawierający zasilanie magistrali DALI (np. PD-FLAT 360i/8 ROUND WHITE DALI SET)
 • Transmisja DALI do prostej aktywacji, niezależna konfiguracja stateczników elektronicznych
 • Pole detekcji można rozszerzyć za pomocą komunikacji master-slave
 • Sterowanie HVAC za pomocą elementu wykonawczego DALI firmy ESYLUX
 • Wejście dla konwencjonalnych przycisków
 • Czujniki obecności BMS dla DALI-2 do użytku w systemach zarządzania budynkiem
Czujniki obecności dla DALI:

Trwałość dzięki 230 V

Na całym świecie diody LED stają się coraz bardziej popularnym źródłem światła, a czujniki obecności i ruchu optymalnie wykorzystują ich długą żywotność dzięki przełączaniu na podstawie zapotrzebowania. Aby chronić przekaźnik przed wysokimi prądami rozruchowymi z diod LED, a tym samym zapewnić ich trwałość, wszystkie warianty serii FLAT 230 V wykorzystują przełączanie z przejściem przez zero.

More

Instalacja plug-and-play

Warianty FLAT z przyłączem WINSTA firmy WAGO oferują szczególnie szybki i bezpieczny montaż: Gotowe do użycia złącza zapewniają proste rozwiązanie typu plug-and-play – oszczędzając czas i pieniądze, nie tylko w czasach dużego zapotrzebowania i braku wykwalifikowanych pracowników.

1 Zasilanie 230 V; opcja 1
2 Zasilanie 230 V; opcja 2
3 PD-FLAT 360i/8 RW WAGO WINSTA CodeA
4 DRIVER-SET 30W RJ45 WAGO WINSTA
5 CELINE PNL 625 DDP OP 3500 840 IP20 ELC

Zalety w skrócie

 • Przełączanie z przejściem przez zero dla zachowania przełączania, które chroni przekaźnik
 • Pole detekcji można rozszerzyć za pomocą okablowania równoległego
 • W tym wejście przycisku
 • Warianty z przyłączem WAGO-WINSTA®
 • Dostępne warianty z puszką montażową PD-FLAT i wstępnie zmontowanym wejściem i wyjściem GST18i3
Przegląd czujników ruchu on/off:
Przegląd czujników obecności on/off:

Zmienność dzięki KNX

KNX jest znany z oferowania wielu opcji sterowania, więc nie jest zaskoczeniem, że konstrukcje KNX w serii FLAT oferują również szerokie możliwości konfiguracji. Dostępnych jest nie mniej niż 47 obiektów komunikacyjnych, umożliwiających takie funkcje, jak zależna od światła dziennego stała kontrola światła nawet bez wykrytej obecności, a także funkcja oświetlenia nocnego z wyborem siedmiu różnych kolorów.

More

Dwa kanały świetlne z wydajnym offsetem

Szczególnie w pomieszczeniach z tylko jednym rzędem okien, użytkownicy mogą również korzystać ze sterowania oświetleniem za pomocą dwóch kanałów transmisji: Offset między dwoma kanałami umożliwia przyciemnienie świateł w pobliżu okna, nawet jeśli w obszarze pomieszczenia najbardziej oddalonym od okna nadal wymagane jest 100% natężenia oświetlenia. Tworzy to optymalne warunki oświetleniowe przy jednoczesnej poprawie efektywności energetycznej.

KNX jest znany z oferowania wysokiego poziomu opcji sterowania, więc nie jest zaskoczeniem, że konstrukcje KNX z serii FLAT oferują również szerokie możliwości konfiguracji. Dostępnych jest nie mniej niż 47 obiektów komunikacyjnych, umożliwiających takie funkcje, jak zależna od światła dziennego stała kontrola światła nawet bez wykrytej obecności, a także funkcja oświetlenia nocnego z wyborem siedmiu różnych kolorów.

Zalety w skrócie

 • Szerokie możliwości indywidualnej konfiguracji dla 47 obiektów komunikacyjnych
 • Stała kontrola światła może być również niezależna od obecności
 • Czujniki mogą być skonfigurowane jako master lub slave
 • Dwa poziomy oświetlenia orientacyjnego
 • Funkcja oświetlenia nocnego z siedmioma kolorami
 • Oddzielne wykrywanie obecności do systemu KNX
Przegląd czujników obecności do KNX:

Wydajna automatyzacja
zmniejsza koszty

Czujniki FLAT nie tylko oszczędzają wysokość, ale także koszty, ponieważ wykorzystują światło tylko w miejscach rzeczywistego występowania ludzi, znacznie zmniejszając zużycie energii. Jednoczęściowe czujniki gwarantują również prostą instalację, a trwała jakość sprawia, że rozwiązanie automatyzacji nie wymaga konserwacji.

More