Aktuelles Land wechseln?

Opel Partner Dello Hamburg

Bezpieczeństwo i efektywność energetyczną w magazynowaniu i logistyce

Podczas planowania nowego magazynu centralnego Dello, jednego z największych dealerów Opla w Europie, kluczowe były dwie rzeczy: bezpieczeństwo pracowników, a także najnowocześniejsze i energooszczędne zarządzanie zapasami.

Sztuczne oświetlenie w centrach logistycznych lub magazynach wysokiego składowania jest często włączone 24 godziny na dobę w celu zapewnienia ciągłości pracy i ze względu na obowiązujące warunki bezpieczeństwa pracy – nawet jeśli nikt nie jest obecny. Ciągłe oświetlenie na głównych szlakach transportowych jest również rozsądne ze względów bezpieczeństwa. Jednak ciągłe oświetlenie w drugorzędnych korytarzach jest zbędne. Oznacza to, że istnieje ogromny potencjał zwiększenia efektywności energetycznej.

Aby osiągnąć najwyższe standardy bezpieczeństwa i spełnić wymóg minimalnego zużycia energii, cała powierzchnia magazynu (22 000 m²) została wyposażona w czujniki magazynowe ESYLUX PD-C360i/24 DIMplus WH. Ten czujnik obecności doskonale nadaje się do instalacji na dużych wysokościach. Ponadto, dzięki eliptycznemu polu detekcji czujnika, aktywuje on tylko połączone serie świateł w korytarzu, nawet jeśli obecna jest tylko jedna osoba.

ESYLUX zapewnia energooszczędne sterowanie oświetleniem w Ernst Dello GmbH & Co KG w wielu innych obszarach.

Dzięki obsługiwanemu przez użytkownika sterownikowi oświetlenia wkład produktów ESYLUX w efektywność energetyczną budynku jest podwojony. Po pierwsze, zmniejszają one zużycie energii przez oświetlenie o prawie 62%. Ponadto czujniki obecności ESYLUX imponują niskim zużyciem energii w trybie czuwania, wynoszącym mniej niż 0,3 W.

  • PD-C 360i/24plus, PD-C 360i/6 mini, PD-C 360i/8 mini