Aktuelles Land wechseln?

Kiel Science Park

Poprawa wentylacji i oświetlenia dzięki systemowi

Kiel Science Park znajduje się tuż obok Uniwersytetu w Kilonii i oferuje zlokalizowanym tam firmom możliwość wymiany wiedzy naukowej, uczestniczenia w nauce międzytematycznej i międzyorganizacyjnej oraz doświadczania kultury innowacji. Jest to miejsce, w którym krzyżują się wiedza, umiejętności i jakość życia. Ponadto najnowocześniejsza technologia budowlana poprawia efektywność energetyczną i ogólny komfort osób korzystających z obiektu. Zalety te są również przydatne, jeśli chodzi o rekrutację nowych pracowników o specjalistycznych umiejętnościach – takich jak osoby dołączające do zespołu einsteineins.

dc Services GmbH, firma zajmująca się planowaniem i wdrażaniem inteligentnych systemów sterowania budynkami w sektorze komercyjnym, wybrała system automatyki budynkowej KNX dla tego obiektu. Wieloczujnikowe czujniki obecności ATMO firmy ESYLUX wykorzystują energooszczędne metody optymalizacji jakości powietrza, temperatury i oświetlenia w obszarach roboczych, sanitarnych i strefach przerw. Oprawy wpuszczane CELINE typu plug-and-play i sterowanie DALI zapewniają przyjemne, pozbawione migotania oświetlenie zorientowane na człowieka.

  • Miejsca pracy zespołowej, sale konferencyjne, strefy cichej pracy, kabiny telefoniczne, aneksy kuchenne i pomieszczenia sanitarne są wyposażone w czujniki obecności z serii ATMO i oprawy wpuszczane ELC z serii CELINE z regulowaną bielą (zainstalowane za pomocą koncepcji plug-and-play opartej na zestawach sterowników ESYLUX z połączeniami WINSTA firmy WAGO).