Aktuelles Land wechseln?

Grillska Gymnasiet

Sztuka kulinarna w najlepszym świetle

Grillska Gymnasiet w dzielnicy Kungsholmen w Sztokholmie nie jest zwykłą szkołą średnią – uczy kolejne pokolenie szwedzkich szefów kuchni! Około 600 uczniów ma do wyboru kursy przygotowujące ich do studiów, praktyk lub zatrudnienia, a także korzysta z szerokiej gamy zajęć sportowych. Regularnie gotują również dla zainteresowanych gości, którzy jedzą posiłki w szkolnej restauracji.

Kierując się ambicją osiągnięcia optymalnej efektywności energetycznej, zespół kierowniczy szkoły zdecydował się na zastosowanie rozwiązań automatyki i oświetlenia firmy ESYLUX: Systemy oświetleniowe wyposażone w system ESYLUX Light Control i oprawy CELINE o stopniu ochrony IP54 ze sterowaniem stałym światłem zależnym od obecności i światła dziennego zapewniają optymalne oświetlenie robocze w kuchniach. Wentylacja i oświetlenie tablic w salach lekcyjnych są zintegrowane z systemami oświetleniowymi za pomocą elementów wykonawczych DALI i są sterowane w pełni lub półautomatycznie. Czujniki obecności DUO-DALI sterują oprawami typu downlight ELSA-2 w korytarzach, holach i na klatkach schodowych.

  • Pomieszczenia kuchenne: Systemy oświetleniowe ELC z lampami sufitowymi z serii CELINE (IP54).
  • Sale lekcyjne i biura: Systemy oświetleniowe ELC z lampami sufitowymi z serii CELINE, oświetlenie tablicy z serii BOARDLIGHT, element wykonawczy DALI do integracji wentylacji i oświetlenia tablicy, przyciski ELC do ręcznego sterowania.
  • Korytarze, strefy wypoczynkowe i klatki schodowe: Oprawy downlight z serii ELSA-2, czujniki obecności DUO-DALI z serii COMPACT