Aktuelles Land wechseln?

DEFENSOR jest esy,
ponieważ zapewnia lepszą ochronę

NOWOŚĆ ZDALNE STEROWANIE
W 3 WARIANTACH

Ochrona
przez całą dobę

Czujniki ruchu i wyłączniki zmierzchowe z serii DEFENSOR są nie tylko stylowo zaprojektowane i łatwe w instalacji, ale także charakteryzują się najwyższej klasy funkcjonalnością, która zapewnia bezpieczeństwo, wygodę i energooszczędność.

 • Tryby pracy zależne od czasu

 • Inteligentna ochrona przed wandalizmem i sabotażem

 • Czasy opóźnienia wyłączenia zależne od kierunku ruchu

 • Zintegrowane wejście przyciskowe

 • Parametryzacja chroniona hasłem

 • Wysoka ochrona przed przepięciami

Nacisk na
bezpieczeństwo budynków

Poszczególne wersje zawierają szereg opcji umożliwiających elastyczne i precyzyjne sterowanie oświetleniem zewnętrznym. Funkcja przejścia przez zero, która chroni przekaźnik przed wysokim prądem rozruchowym lamp LED, oraz zabezpieczenie przed szczególnie wysokimi przepięciami zapewniają długi okres eksploatacji.

DEFENSOR
w skrócie

Dowiedz się więcej o wszystkich wariantach DEFENSOR i najważniejszych funkcjach w przeglądzie.

Wyślij nam swoje zamówienie.

KLIENCI ESYLUX O DEFENSORZE:

„Bardzo fajny i innowacyjny produkt. Wiele możliwości zastosowania. Wysoka jakość. Gorąco polecam”.
Norbert Lehmann, Frank SIEM GmbH, Niemcy

„Funkcje czasowe są znakomite!”
John van Herpen, Van Lith Elektrotechniek, Holandia

„Produkt był łatwy w instalacji”.
Kai Aarnio, Sähköpalvelu Koskela Oy, Finlandia

Tryby pracy
zależne od czasu

DEFENSOR oferuje tryby pracy zależne od czasu, takie jak w pełni automatyczny, półautomatyczny, tryb wyłącznika zmierzchowego, a także ukierunkowane włączanie/wyłączanie.

OCHRONA PRZED
WANDALIZMEM I SABOTAŻEM

W przypadku strącenia głowicy czujnika DEFENSOR automatycznie włącza światło na stałe.

CZASY OPÓŹNIENIA W ZALEŻNOŚCI OD
KIERUNKU RUCHU

Różne czasy opóźnienia przy wchodzeniu i wychodzeniu z budynku.

REGULACJA
ZASIĘGU DETEKCJI

Indywidualna regulacja zasięgu detekcji pozwala uniknąć błędnego przełączania.

PARAMETRYZACJA
Z ZABEZPIECZENIEM HASŁEM

Brak możliwości manipulacji dzięki parametryzacji zabezpieczonej hasłem.

Czujniki ruchu DEFENSOR

Na czujnikach ruchu DEFENSOR można polegać w każdej sytuacji dzięki trybom pracy zależnym od czasu oraz inteligentnej ochronie przed wandalizmem i sabotażem. Dostosowana konfiguracja pól detekcji i warianty z czasem opóźnienia wyłączenia na podstawie detekcji kierunku ruchu oznaczają, że urządzeniem można sterować jeszcze bardziej precyzyjnie, a wiele opcji montażu zapewnia dużą elastyczność.

>>

MD 280°, MD 230°

 • Tryby pracy zależne od czasu
 • Inteligentna ochrona przed wandalizmem i sabotażem
 • Czasy opóźnienia wyłączenia oparte na wykrywaniu kierunku ruchu
 • Czujnik podpełzania zapewniający nieprzerwany zasięg
 • Konfigurowalne pola detekcji

MD 280°, MD 230°, MD 200°

 • Zintegrowane wejście przyciskowe
 • Parametryzacja chroniona hasłem
 • Wysokie zabezpieczenie przepięciowe

Uchylna głowica czujnika do montażu na ścianie i suficie

MD 280° / 230°

Odpowiedni do montażu ściennego i sufitowego

MD 280° / 230°

Obrotowa i uchylna soczewka czujnika

MD 200°

Wyłączniki zmierzchowe DEFENSOR

Wyłączniki zmierzchowe DEFENSOR niezawodnie i dyskretnie zwiększają bezpieczeństwo w budynku. Wariant T ma tryby pracy zależne od czasu, które pozwalają na wysoce konfigurowalne konfiguracje. Wyłączniki zmierzchowe gwarantują elastyczność i energooszczędność, a także chronią przekaźnik podczas pracy oświetlenia LED, na przykład dzięki przełączaniu z przejściem przez zero.

>>

TS T

 • Tryby pracy zależne od czasu

TS T, TS

 • Zintegrowane wejście przyciskowe
 • Parametryzacja chroniona hasłem
 • Wysokie zabezpieczenie przepięciowe

Inteligentna
ochrona przed wandalizmem i sabotażem

Czujniki ruchu DEFENSOR w wariantach 280° i 230° są wyposażone w inteligentną ochronę przed wandalizmem i sabotażem, która zapewnia bezpieczeństwo: Oświetlenie pozostaje włączone na stałe, jeśli głowica czujnika zostanie poddana silnemu uderzeniu, kierując światło reflektorów na sprawcę!

More

Tryby pracy zależne od czasu

Przykład: czujniki ruchu

Wewnętrzny zegar czujników ruchu DEFENSOR pozwala im na odejście od standardowo ustawionego trybu pracy w dwóch oknach czasowych w okresie 24 godzin. Dostępne tryby do wyboru to: w pełni automatyczny, półautomatyczny, wyłącznik zmierzchowy i celowe włączanie/wyłączanie oświetlenia. Czujniki znają również datę, co oznacza, że mogą automatycznie przełączać się między czasem letnim a zimowym.

W trybie w pełni automatycznym:

Warianty 280°/230° oferują zwiększoną ochronę, wygodę i efektywność energetyczną.

W trybie wyłącznika zmierzchowego:

W tym przykładzie oświetlenie (pokazane na czerwono) pozostaje włączone w godzinach otwarcia, gdy nie ma wystarczającej ilości światła dziennego i gdy nie zostanie wykryty żaden ruch między 9:00 a 19:00.

Tryby pracy zależne od czasu

Przykład: wyłącznik zmierzchowy

Istnieją różne scenariusze, w których może być konieczne odejście od standardowego trybu pracy wyłącznika zmierzchowego. Dzięki wewnętrznemu zegarowi i parametryzacji za pomocą ESY-Pen i ESY-App możliwe jest włączenie lub wyłączenie oświetlenia w dwóch oknach czasowych niezależnie od ilości światła dziennego w wariancie T.

W standardowym trybie pracy:

Wariant T włącza oświetlenie, gdy robi się ciemno i wyłącza je dopiero następnego ranka, gdy jest wystarczająco dużo światła dziennego.

Tryb wyłącznika zmierzchowego wyłączony:

W tym przykładzie oświetlenie (pokazane na czerwono) jest celowo wyłączane między 22:00 a 06:00, aby zmniejszyć zużycie energii, a także ograniczyć zanieczyszczenie światłem w nocy.

Ochrona przeciwprzepięciowa 200%

Uderzenia piorunów i chwilowe przeciążenia systemów zasilania mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia zainstalowanych urządzeń. Z tego powodu seria DEFENSOR, podobnie jak inne produkty ESYLUX, ma zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, które w pełni przekracza standardowe wymagania minimalne.

Skok napięcia 2 kV, silny impuls 4 kV!

 

 

More

Czasy opóźnienia wyłączenia oparte na wykrywaniu kierunku ruchu

Wymagania w tym zakresie mogą się znacznie różnić – np. w zależności od tego, czy ktoś wchodzi, czy wychodzi z obiektu. Warianty 280° i 230° mogą zatem identyfikować łącznie cztery kierunki ruchu z dostosowanym czasem opóźnienia wyłączenia dla każdego z nich.

Czujniki ruchu 280° i 230° oferują niestandardowe czasy opóźnienia wyłączenia:

 • Ruchy piesze w lewo/prawo
 • Wejścia lub wyjścia z obszaru czujnika podpełzania.

Ten przykład przedstawia czujnik ruchu 230° nad drzwiami:
(1) Przy wychodzeniu: Czas opóźnienia wyłączenia wynoszący 16 minut zwiększa bezpieczeństwo poprzez oświetlenie obszaru zewnętrznego
(2) Przy wchodzeniu: czas opóźnienia wyłączenia trwa osiem minut.

Konfigurowalne pola detekcji

W niektórych przypadkach może być konieczne dostosowanie pola detekcji, aby zapobiec omyłkowemu wyzwoleniu czujnika. W wariantach 200° czułość całego pola detekcji i zasięg można zmniejszać w wielu etapach. W przypadku wariantów 280° i 230° możliwe jest nawet dostosowanie poszczególnych stref detekcji za pośrednictwem aplikacji ESY-App: Odbywa się to poprzez przesuwanie wizualnych elementów sterujących za pomocą palca lub wprowadzanie wartości procentowych.

Ten przykład przedstawia czujnik ruchu 230° nad drzwiami:
W tym przykładzie maksymalne pole detekcji rozciągałoby się na ulicę i sąsiednią nieruchomość, co skutkowałoby częstym niepotrzebnym włączaniem oświetlenia. Zasięg w tych strefach został zatem odpowiednio zmniejszony.

Zintegrowane wejście przycisku

Właściciel domu może chcieć samodzielnie włączyć oświetlenie zewnętrzne, niezależnie od używanego trybu pracy, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, gdy przypadkiem wyjrzy przez okno. Zintegrowane wejście przycisku zapewnia większe bezpieczeństwo i wygodę w tym scenariuszu. Czujnik ruchu automatycznie wyłączy światło po upływie czasu opóźnienia wyłączenia. Wyłączniki zmierzchowe są również wyposażone w wejście przycisku. Funkcja ta umożliwia nie tylko spontaniczną aktywację oświetlenia, ale także trwałe włączenie lub wyłączenie oświetlenia zewnętrznego na 4 lub 12 godzin.

Czujnik ruchu 200° zainstalowany z przodu domu jednorodzinnego:
W trybie w pełni automatycznym wykorzystuje sterowanie oświetleniem zależne od ruchu i światła dziennego. Użytkownik może również włączyć oświetlenie ręcznie od wewnątrz za pomocą przycisku.

Pełna gotowość z odpowiednim narzędziem:
ESY-Pen i ESY-App!

Łatwa parametryzacja, zdalne sterowanie, pomiar światła i zarządzanie projektami w podróży.

Niezależnie od tego, czy używasz czujników obecności, oświetlenia zewnętrznego z czujnikami ruchu, czy systemów oświetleniowych z ESYLUX Light Control, ESY-Pen i ESY-App zapewniają, że zawsze masz odpowiednie narzędzia do wszystkich zdalnie sterowanych rozwiązań ESYLUX.

More

Parametryzacja chroniona hasłem

Wszystkie urządzenia z serii DEFENSOR są dostarczane z ustawieniami domyślnymi i są gotowe do natychmiastowego użycia. Ustawienia można następnie łatwo dostosować za pomocą ESY-Pen i ESY-App. Aplikacja ESY-App jest dostępna bezpłatnie, natomiast ESY-Pen działa niczym mostek, przesyłając polecenia z mobilnych urządzeń końcowych do systemu czujników podczerwieni.

Urządzenia z serii DEFENSOR zapewniają również zwiększoną ochronę:
Aby zapobiec nieautoryzowanej ingerencji, obudowa nie zawiera żadnych elementów regulujących, natomiast funkcja konfiguracji jest zabezpieczona spersonalizowanym hasłem.

PILOT DEFENSOR REMOTE CONTROL

Dzięki pilotowi DEFENSOR REMOTE CONTROL  instalatorzy mogą parametryzować podstawowe funkcje urządzenia DEFENSOR, takie jak:

Poziom jasności, czas opóźnienia wyłączenia, automatyczny odczyt wartości oświetlenia, czułość wykrywania, praca impulsowa i aktywacja światła ciągłego przez okres 4 lub 12 godzin.
(Zabezpieczenia hasłem aktywowanego za pomocą ESY-App i ESY-Pen nie można zastąpić za pomocą tego pilota zdalnego sterowania)

PILOT DEFENSOR REMOTE CONTROL USER

Pilot DEFENSOR REMOTE CONTROL USER pozwala użytkownikom na zdalne sterowanie oraz korzystanie z łatwych w obsłudze funkcji parametryzacji.

 • Dostosowanie poziomu jasności
 • Ustawianie czasu opóźnienia wyłączenia (5 lub 15 minut)
 • Światło WŁ./WYŁ. przez 12 godzin

(Zabezpieczenia hasłem aktywowanego za pomocą ESY-App i ESY-Pen nie można zastąpić za pomocą tego pilota zdalnego sterowania)

Wszystkie opcje parametryzacji w zasięgu ręki

 • ESY-Pen i ESY-App
 • PILOT DEFENSOR REMOTE CONTROL
 • PILOT DEFENSOR REMOTE CONTROL USER

Znajdź opcję odpowiadającą Twoim wymaganiom od razu!

Łatwa instalacja

Podstawa montażowa i pasujące akcesoria umożliwiają łatwą instalację w wielu różnych konfiguracjach. Możliwe jest również okablowanie za pomocą kabla uziemiającego o średnicy osłony do 15 mm.

More

Montaż na ścianie i suficie

Oprócz standardowej opcji montażu na ścianie, czujniki ruchu DEFENSOR w wariantach 280° i 230° można łatwo zamontować na suficie.

Montaż na rogach wewnętrznych i zewnętrznych

Klienci, którzy chcą zainstalować czujniki ruchu lub wyłączniki zmierzchowe na rogu domu, mogą po prostu użyć uchwytu narożnego, który jest dostępny jako akcesorium.

Montaż podkładek

Podkładki dystansowe (dostępne osobno) to łatwy sposób na nieznaczne zwiększenie odległości od powierzchni montażowej, np. w przypadku montażu z wykorzystaniem kanału kablowego.

Obsługiwana jedną ręką podstawa wtykowa

Obsługiwana jedną ręką podstawa wtykowa umożliwia łatwą instalację poprzez plug-and-play.

Film instalacyjny

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się, jak łatwo zamontować czujnik ruchu na przykładzie urządzeń DEFENSOR MD 230° i 280°.

Odkryj pełny potencjał serii DEFENSOR.

>>>>

Utwórz żądanie zamówienia

 1. Wystarczy wybrać żądaną pozycję z poniższego zakresu i dodać ją do listy obserwowanych.
 2. Kliknij symbol listy obserwowanych na pasku menu (obok funkcji wyszukiwania).
 3. Określ żądaną ilość.
 4. Wyślij nam swoje zamówienie.
DEFENSOR