Aktuelles Land wechseln?

Compact jest ESY
, ponieważ elastyczne sterowanie oświetleniem wymaga innowacji

WOLNE OD PROMIENIOWANIA
CZUJNIKI PIR BEZ ELEKTROSMOGU

Różnorodność o
wysokiej wydajności

Czujniki obecności i ruchu z serii COMPACT z powodzeniem zyskały reputację wśród naszej gamy czujników jako tradycyjni faworyci i prawdziwie wszechstronne urządzenia.

NOWOŚĆ 

 • DALI-2: Czujniki obecności do systemów zarządzania budynkiem (BMS)
 • Zasięg do 32 m: czujniki obecności i ruchu do korytarzy i magazynów 
 • Plug-and-play: Czujniki obecności DUO-DALI z połączeniem WAGO-WINSTA®

Każda aplikacja
Każda technologia

Seria COMPACT oferuje szeroką gamę wersji do różnych zastosowań oraz imponujące i innowacyjne koncepcje.


Przegląd serii COMPACT

Szybki przegląd wszystkich produktów z serii COMPACT i ich najważniejszych funkcji.

Jednolita konstrukcja
do wszystkich zastosowań

Czujniki obecności i ruchu z serii COMPACT oferują dwa warianty obudowy do montażu sufitowego z soczewkami o różnych rozmiarach. Dzięki zakresom wykrywania o średnicy 8 m, 24 m, a nawet 32 m, istnieje czujnik do każdego zastosowania, a ponadto są one idealnym rozwiązaniem do montażu wpuszczanego lub natynkowego.

More

DALI-2 przenosi Cię w przyszłość

Rozwiązanie DALI-2 utorowało drogę do bezpiecznej przyszłości standardu. Oprócz ulepszonej funkcjonalności, DALI-2 zapewnia interoperacyjność między urządzeniami różnych producentów.

Czujniki obecności DALI-2 firmy ESYLUX to najlepszy wybór do sterowania. Czujniki te zwiększają jakość życia i efektywność energetyczną w każdym miejscu pracy, oferują największą różnorodność funkcji w kompaktowej obudowie i umożliwiają łatwą konfigurację za pośrednictwem aplikacji ESY-app!

More

Inteligentne i wydajne

Zalety zdecentralizowanego sterowania DALI-2 w wielu pomieszczeniach od ESYLUX:

 • Niższe koszty systemu dzięki możliwości łatwej integracji czujników obecności BMS.
 • Brak komponentów szafy rozdzielczej lub konieczności modyfikacji komponentów szafy rozdzielczej
 • Łatwe uruchamianie i konfiguracja za pomocą smartfona (bez potrzeby korzystania z tabletu, komputera lub specjalnego oprogramowania)
 • Możliwość dostosowania do zmieniających się warunków w pomieszczeniu bez dodatkowego sprzętu dzięki elastycznemu przełączaniu grupowemu
 • Do 90% szybsza dokumentacja, ponieważ wszystkie ustawienia projektu są automatycznie zapisywane za pośrednictwem aplikacji

Przegląd rozwiązań ESYLUX DALI

Znajdź odpowiednie rozwiązanie DALI lub DALI-2 do swoich zastosowań

>>

Czujniki obecności APC dla DALI-2


Funkcja przycisku

To, co jest powszechne w smartfonach i tabletach, dotarło teraz również do kluczowego obszaru automatyki budynkowej sterowanej zapotrzebowaniem – dzięki ściennym czujnikom obecności i ruchu PD-C/MD-C 180i/16 TOUCH firmy ESYLUX. Wrażliwa na dotyk powierzchnia soczewki umożliwia wygodne sterowanie wieloma funkcjami – zastępując w ten sposób włączniki światła lub czujniki dotykowe KNX!

More

Sterowanie dotykowe z dwoma rodzajami dotyku

Czujniki dotykowe reagują na dwa rodzaje dotyku: krótki i dłuższy. Oba rodzaje dotyku można przypisać do różnych obiektów komunikacyjnych KNX zgodnie z wymaganiami. Funkcja dotykowa może być zatem używana nie tylko do włączania i wyłączania oświetlenia lub ściemniania, ale także do takich zastosowań jak sterowanie żaluzjami czy wybieranie całych scen!

Zalety w skrócie

 • Sterowanie stałym światłem zależnym od obecności i światła dziennego
 • Zależne od obecności przełączanie HVAC
 • Wrażliwa na dotyk powierzchnia soczewki
 • Zastępuje przycisk KNX do ręcznego przełączania lub ściemniania
 • Liczne inne narzędzia komunikacyjne sterowane dotykowo
 • Pole detekcji można rozszerzyć za pomocą kombinacji master-slave
 • Zintegrowany sensor dźwięku z regulowaną czułością
 • Kompatybilność z markowymi przełącznikami
Dotykowy czujnik obecności dla KNX

Rozwiązanie wielokanałowe

Czujniki obecności DUO DALI z serii COMPACT oferują proste rozwiązania do inteligentnego sterowania oświetleniem sal konferencyjnych, sal lekcyjnych i biur na planie otwartym za pośrednictwem DALI Broadcast. Czujniki mają dwa zintegrowane zasilacze wtórne DALI, które zapewniają wystarczającą ilość energii do zasilania dwóch zestawów 25 lamp DALI. Dwa wejścia dla konwencjonalnych przełączników 230 V umożliwiają ręczne sterowanie oświetleniem (ON/OFF, ściemnianie).

More

Dwa kanały świetlne plus kanał dodatkowy

Czujniki obecności DUO DALI zapewniają optymalne warunki oświetleniowe i sterują oświetleniem w dwóch strefach pomieszczenia. Oświetlenie w poszczególnych strefach pomieszczenia jest zróżnicowane za pomocą offsetów. Ponadto można dodać elementy wykonawcze DALI, które mogą włączać dodatkowe oświetlenie (np. oświetlenie panelu) lub systemy wentylacji (HVAC) w zależności od obecności.

Przykład zastosowania w sali lekcyjnej
PD-C 360i/24 DUO DALI włącza oświetlenie tylko po wykryciu obecności człowieka i dostosowuje jasność w dwóch kanałach w zależności od oświetlenia otoczenia. Opcjonalne przełączające elementy wykonawcze mogą być używane do sterowania dodatkowymi odbiornikami (ekrany, tablice interaktywne, oświetlenie akcentujące, HVAC itp.)

Zalety w skrócie

 • Sterowanie stałym światłem zależnym od obecności i światła dziennego
 • Indywidualne sterowanie dwoma rzędami świateł
 • Możliwość sterowania maksymalnie dwoma dodatkowymi kanałami (BA, HVAC itp.) za pomocą ELEMENTU WYKONAWCZEGO DALI (należy zamówić osobno)
 • Dwa wejścia przyciskowe do sterowania ręcznego
 • Tymczasowe wymuszenie za pomocą pilota zdalnego sterowania
 • Gotowy do natychmiastowego użycia: z ustawieniami fabrycznymi
 • Instalacja: Montaż natynkowy i wpuszczany
 • Niskie zużycie energii

Specjaliści ds. zasięgu

Czujniki obecności o eliptycznym i dalekim polu detekcji są idealne do montażu na sufitach w korytarzach lub w przejściach magazynów wysokiego składowania – nie tylko dlatego, że zmniejszają liczbę wymaganych urządzeń.

More

Duży zasięg

Czujniki obecności i ruchu PD-C/MD-C 360i/32 Corridor and PD-C/MD-C 360i/32 Warehouse firmy ESYLUX stanowią idealne rozwiązanie. Dzięki dużemu zasięgowi do 32 m pojedynczy czujnik może pokrywać długie korytarze i przejścia oraz włączać i wyłączać oświetlenie w zależności od obecności, ruchu lub światła dziennego. W obszarach, które wymagają jeszcze większego zasięgu, można podłączyć do ośmiu urządzeń za pomocą równoległego okablowania!

Przykładowe zastosowanie w magazynie wysokiego składowania
Magazynowy czujnik ruchu z serii COMPACT umożliwia efektywne rozmieszczenie urządzeń w korytarzach magazynowych.

Zalety w skrócie

 • Duże pole detekcji w magazynach wysokiego składowania i korytarzach
 • Zasięg detekcji można łatwo rozszerzyć poprzez podłączenie
 • do ośmiu urządzeń podrzędnych
 • Trwała, niewrażliwa na kurz konstrukcja obudowy
 • Zawiera ustawienia fabryczne magazynu (natychmiastowa gotowość do użycia)
 • Zdalne sterowanie do wysokości 10 m
Czujniki obecności i ruchu do korytarzy i magazynów wysokiego składowania

Podłącz. Zapisz. Gotowe.
WAGO i ESYLUX

Rozwiązania oszczędzające czas stają się coraz ważniejsze dla elektryków, zwłaszcza w czasach wysokiego zapotrzebowania i braku wykwalifikowanych pracowników. Dlatego seria COMPACT obejmuje również czujniki obecności i ruchu z połączeniami wtykowymi WINSTA firmy WAGO – dla większej efektywności energetycznej poprzez plug-and-play i instalację, która jest zarówno bezpieczna, jak i bezproblemowa.

More

Efektywność energetyczna dzięki plug-and-play

Pełny potencjał czujników obecności DUO DALI z połączeniem WINSTA można dostrzec w większych pomieszczeniach, które mają okna tylko z jednej strony. Dzięki dodatkowemu przesuniętemu kanałowi świetlnemu można regulować oświetlenie zarówno w pobliżu okna, jak i z dala od niego, aby lepiej dostosować je do różnych warunków oświetleniowych. Element wykonawczy DALI firmy ESYLUX umożliwia także podłączenie do systemu systemów wentylacji i oświetlenia panelowego oraz ich włączanie i wyłączanie w zależności od tego, czy wykryta zostanie obecność człowieka.

Sugerowane planowanie z użyciem czujników obecności DUO DALI
Zestawy sterowników ESYLUX umożliwiają łatwe łączenie lamp sufitowych CELINE z czujnikami obecności DUO DALI w systemie plug-and-play.

1 PD-C 360i/24 DUO DALI WAGO WINSTA Code I
2 DRIVER SET 30W 700mA RJ45 WINSTA DALI
3 CELINE 625 30W 4000K MILKY ELC SATELLITE

Zalety w skrócie

 • Prosta i bezpieczna instalacja plug-and-play
 • Mniej błędów dzięki kodowaniu mechanicznemu i kolorystycznemu
 • Możliwość instalacji przez osoby nieprzeszkolone
 • Bardzo elastyczna konwersja
 • Sprawdzona i przetestowana technologia wysokiej jakości czujników ESYLUX
Czujniki obecności i ruchu z przyłączami WAGO-WINSTA®.

Inteligentna technologia czujników systemowych
z ESYLUX Light Control (ELC)

Nasze systemy oświetleniowe ze sterownikiem ESYLUX Light Control (ELC) łączą w sobie najwyższą jakość oświetlenia z niezwykle prostą instalacją i obsługą – niezależnie od budżetu! Lampy sufitowe i moduły sterujące, a także czujniki obecności PD-C 360i/8 i /24 ELC są połączone ze sobą jako elementy systemu za pomocą funkcji plug-and-play i mogą być grupowane w różnych strefach pomieszczenia.

More

Technologia SymbiLogic

Technologia SymbiLogic firmy ESYLUX łączy oświetlenie zorientowane na człowieka z zaletami inteligentnego systemu sterowania. Energooszczędne oświetlenie zorientowane na człowieka poprawia jakość życia i zmniejsza zużycie energii.

>>

Energooszczędne oświetlenie zorientowane na człowieka
dzięki technologii plug-and-play

Podczas pracy rozwiązania systemowe ELC zapewniają optymalne oświetlenie robocze. Dzięki energooszczędnemu oświetleniu zorientowanemu na człowieka (HCL) w technologii SymbiLogic wspierają one trwałą witalność, dobre samopoczucie, zdolność koncentracji i spokojny sen. Dzięki automatycznemu przełączaniu w zależności od obecności i światła dziennego oraz adaptacyjnemu sterowaniu oświetleniem SymbiLogic HCL zużycie energii jest ograniczone do minimum.

1 ELC SMARTDRIVER Tunable White x6
2 PD-C360i/24 ELC
3 Push Button 8x DALI Tunable White
4 CELINE 600 30 W TW CRYSTAL ELC SATELLITE

Zalety w skrócie

 • Inteligentny system czujników do systemów oświetleniowych z ESYLUX Light Control ELC
 • Adaptacyjne sterowanie oświetleniem HCL zależne od obecności i światła dziennego
 • Integracja systemu poprzez plug-and-play
 • Zakresy dla wszystkich zastosowań

Systemy oświetleniowe ELC:

 • Zautomatyzowane rozwiązania oświetleniowe z instalacją plug-and-play
 • Gotowe do natychmiastowego użycia, bez konieczności programowania
 • Energooszczędne oświetlenie zorientowane na człowieka
 • Dowolnie konfigurowalne lub jako gotowy zestaw
 • Proste, bezbłędne grupowanie za pomocą połączenia wtykowego
 • Do modernizacji poszczególnych pomieszczeń w codziennej pracy
Czujniki obecności do ESYLUX Light Control ELC

Proste, wydajne
oszczędzanie energii

Czujniki obecności znacznie zwiększają efektywność energetyczną budynku, ponieważ zapewniają, że systemy oświetleniowe i inne urządzenia są aktywowane tylko wtedy, gdy ktoś jest obecny. Co więcej, czujniki automatycznie wyłączają sztuczne źródło światła, jeśli z ich obliczeń wynika, że samo naturalne światło jest wystarczające. Jeszcze bardziej energooszczędnym rozwiązaniem jest czujnik obecności ze stałą kontrolą światła. Dostosowuje on sztuczne światło tak, aby w połączeniu z dostępnym światłem naturalnym uzyskać wymaganą ilość światła. Jest to najlepsze możliwe wykorzystanie światła dziennego.

More