Aktuelles Land wechseln?

Efektywna poprawa powietrza i oświetlenia w pomieszczeniach. ESY!

Jedno urządzenie do sterowania
wieloma elementami

Czujnik obecności ATMO zapewnia multidyscyplinarną kontrolę w systemach KNX. Nie tylko rejestruje aktualną sytuację oświetleniową, ale także wykrywa zmiany temperatury, wilgotności, a w najwyższej konfiguracji także jakości powietrza.

 • Do 6 indywidualnych czujników w jednym urządzeniu ułatwiającym planowanie i instalację
 • Sterowanie stałym światłem zależnym od obecności i światła dziennego
 • Zależne od zapotrzebowania sterowanie klimatyzacją, wentylacją, ogrzewaniem i urządzeniami oczyszczającymi powietrze
 • 3 konfiguracje dostosowane do różnych wymagań

Kompaktowy
czujnik wielofunkcyjny

Do sześciu czujników w jednym urządzeniu umożliwia czujnikowi obecności ATMO automatyczne dostosowanie oświetlenia do optymalnej jasności i zapewnienie zdrowego i produktywnego klimatu otoczenia na stanowisku pracy – a wszystko to przy jednoczesnej maksymalizacji efektywności energetycznej.

Wolne od promieniowania
czujniki PIR bez elektrosmogu

Energooszczędna
jakość życia

Wysoka jakość powietrza, komfortowa atmosfera we wnętrzu i odpowiednie oświetlenie utrzymują personel w zdrowiu i poprawiają jego wydajność w pracy. Regularna wymiana powietrza jest zatem niezwykle ważna w nowoczesnych, wysoce izolowanych budynkach.

Wersje dla każdego pomieszczenia

Różne pomieszczenia mają różne wymagania: ta zasada dotyczy również poprawy klimatu wewnętrznego i warunków powietrza. Dlatego czujnik obecności ATMO może być dostarczany w kilku konfiguracjach z indywidualnymi czujnikami do różnych zastosowań – lub po prostu w celu zapewnienia innego poziomu komfortu.

PD-ATMO 360i/8 O AUX 30V KNX

 • Jakość powietrza (LZO)
 • Wilgotność
 • Temperatura
 • Światło
 • Pasywna podczerwień (obecność)
 • Sygnał akustyczny (obecność)

PD-ATMO 360i/8 A KNX

 • Wilgotność
 • Temperatura
 • Światło
 • Pasywna podczerwień (obecność)
 • Sygnał akustyczny (obecność)

PD-ATMO 360i/8 T KNX

 • Temperatura
 • Światło
 • Pasywna podczerwień (obecność)
 • Sygnał akustyczny (obecność)

  Zalety w skrócie

  • Rozbudowane elementy wieloczujnikowe do inteligentnego sterowania oświetleniem i HVAC
  • Wizualne lub akustyczne ostrzeżenia dla wentylacji sterowanej zapotrzebowaniem
  Czujniki obecności ATMO dla KNX

  Powietrze dla jasnych umysłów

  Jakość powietrza jest często utożsamiana z poziomem CO2, mimo że CO2 jest bezwonny i dlatego nie może być wskaźnikiem nieprzyjemnego zapachu powietrza. Wartość LZO (dla lotnych związków organicznych) dostarcza znacznie więcej informacji: Mogą to być opary antropogeniczne z materiałów syntetycznych i budowlanych, mebli, dywanów i środków czyszczących lub opary biogeniczne powodowane przez ludzi i żywność – codzienne zjawisko, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach.

  Pomiar jakości powietrza za pomocą LZO

  Nadmierne stężenia gazów mieszanych, takich jak LZO, mają negatywny wpływ na samopoczucie i powodują objawy tzw. syndromu chorego budynku, takie jak podrażnienia oczu, bóle głowy, zmęczenie i zawroty głowy. Oprócz specjalnych wymagań, takich jak w przemyśle, LZO są zatem głównym powodem wentylacji budynku.

  Czujniki obecności ATMO automatycznie i energooszczędnie poprawiają jakość powietrza poprzez czujnik LZO i sterowanie systemem klimatyzacji lub wentylacji.

  Jeśli w pomieszczeniu znajdują się ludzie, zawartość CO2 w powietrzu wzrasta w podobnym stopniu jak zawartość LZO. Jeśli czujnik obecności aktywuje wentylację po przekroczeniu określonej wartości LZO, zmniejsza również poziom CO2. Łącznie trzy wartości progowe umożliwiają indywidualną optymalizację jakości powietrza w każdym pomieszczeniu. W zależności od zastosowania i wyposażenia.

  Wygodna efektywność energetyczna

  Używaj energii tylko wtedy, gdy jest naprawdę potrzebna – czujnik obecności ATMO realizuje zasadę automatyzacji sterowanej zapotrzebowaniem w wyjątkowo wszechstronny sposób. Aktywuje oświetlenie oraz system klimatyzacji i wentylacji tylko wtedy, gdy wymagają tego okoliczności. Nawet podczas pracy utrzymuje niskie zużycie energii, ponieważ zapewnia, że wszystkie urządzenia pracują tylko tak intensywnie, jak jest to konieczne w danym momencie.

  Sterowanie klimatyzacją lub wentylacją zgodnie z zapotrzebowaniem

  ATMO zapewnia stałą kontrolę światła zależną od obecności i światła dziennego, a także steruje ogrzewaniem i klimatyzacją lub systemem wentylacji w zależności od tego, czy ktoś jest rzeczywiście obecny i w ramach określonych wartości granicznych. Oznacza to, że zmniejsza zużycie energii we wszystkich systemach, jednocześnie zwiększając komfort pracy.

   

   

  Typowe zastosowania

  Dwukanałowe sterowanie oświetleniem z offsetem

  Szczególnie w pomieszczeniach z tylko jednym rzędem okien, użytkownicy mogą również korzystać ze sterowania oświetleniem za pomocą dwóch kanałów transmisji: offset między dwoma kanałami umożliwia przyciemnienie świateł w pobliżu okna, nawet jeśli w obszarze pomieszczenia najbardziej oddalonym od okna nadal wymagane jest 100% natężenia oświetlenia. Tworzy to optymalne warunki oświetleniowe przy jednoczesnej poprawie efektywności energetycznej.

  Inne funkcje KNX:

  • Drugi kanał świetlny z kontrolą offsetu
  • Ostrzeżenie akustyczne dla ręcznej wentylacji
  • Symulacja obecności
  • Telegram sceniczny za pośrednictwem obiektu
  • Światło nocne (7 kolorów do wyboru)

  Typowe zastosowania

  Biura na planie otwartym
  PD-ATMO 360i/8 O AUX 30V ​​​​​​​KNX

  Regularna poprawa jakości powietrza jest szczególnie zalecana w środowiskach, w których w jednym pomieszczeniu przebywa wiele osób. Ukierunkowane sterowanie oświetleniem roboczym, temperaturą i jakością powietrza zapewnia równomiernie dobre, chroniące przed zmęczeniem powietrze w pomieszczeniu i zwiększa produktywność.

     

  Sale lekcyjne i pomieszczenia dla personelu
  PD-ATMO 360i/8 O AUX 30V ​​​​​​​KNX

  Duże sale lekcyjne, intensywne używanie kosmetyków i produktów do pielęgnacji ciała, a także opary z długopisów, kleju – czujniki obecności ATMO w salach lekcyjnych i pomieszczeniach personelu zapewniają kontrolowany dopływ świeżego powietrza, tworząc atmosferę sprzyjającą skupieniu się na pracy.

  Poczekalnie
  PD-ATMO 360i/8 O AUX 30V KNX

  Duże natężenie ruchu, wysokie obciążenie patogenami, opary z ciał chorych lub typowe zapachy szpitalne oznaczają, że regularna wymiana powietrza jest niezbędna. Rozwiązanie: automatyczna wentylacja i odpowietrzanie oraz sterowanie oświetleniem i ogrzewaniem w zależności od obecności.

  Sale konferencyjne
  PD-ATMO 360i/8 O AUX 30V KNX

  Im więcej osób przebywa w pomieszczeniu, tym szybciej obniża się jakość powietrza i wzrasta temperatura. Powoduje to zmęczenie i spadek wydajności. Aktywny system monitorowania powietrza w pomieszczeniach sprawia, że czujnik obecności ATMO automatycznie zapewnia doskonałą jakość powietrza i utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniu za pomocą sterowania ogrzewaniem.

  Pomieszczenia sanitarne
  PD-ATMO 360i/8 A KNX

  Nadmierny poziom wilgotności w pomieszczeniach sanitarnych umożliwia kondensację na zimnych powierzchniach, co pozwala na rozwój zarodników pleśni w temperaturze pokojowej. Rejestrując wilgotność względną w celu obliczenia punktu rosy, PD-ATMO 360i/8 A KNX poprawia tę sytuację, a także steruje oświetleniem i ogrzewaniem. Zastosowanie PD-ATMO 360i/8 O AUX 30V KNX jest wskazane, jeśli zapachy stanowią dodatkowe obciążenie.

  Pojedyncze biura
  PD-ATMO 360i/8 T KNX

  W pomieszczeniach o bardzo małej liczbie pracowników głównym celem jest osiągnięcie temperatury od 20 do 24°C oraz doskonałego oświetlenia – idealne zadanie dla PD-ATMO 360i/8 T KNX, który steruje systemem ogrzewania lub klimatyzacji, a także ma funkcję kontroli światła stałego zależną od obecności i światła dziennego. Wybierz najwyższą konfigurację ATMO z funkcją automatycznej poprawy jakości powietrza, aby uzyskać jeszcze większy komfort.

  Alternatywne przełączniki

  Niezależnie od tego, czy jest to 230 V, DALI czy KNX: automatyczne sterowanie wentylacją w zależności od obecności może wnieść cenny wkład w poprawę jakości życia i efektywności energetycznej. Dlatego ESYLUX może dostarczyć czujniki obecności z prostym wyjściem HVAC lub elementem wykonawczym DALI jako akcesoria do wszystkich konwencjonalnych technologii sterowania.

  More

  Seria COMPACT

  Sterowanie w jednolitej konstrukcji

  • Liczne warianty wielokanałowego sterowania oświetleniem i HVAC
  • Jedna konstrukcja dla wszystkich zastosowań w budynku
  • Dwuczęściowa obudowa dla łatwej instalacji
  • Czujniki naścienne KNX z funkcją wykrywania kierunku ruchu

  >>

  Seria COMPACT MINI

  Wysokiej jakości system czujników w najmniejszym formacie

  • Szczególnie kompaktowa konstrukcja zapewniająca dyskretną obsługę
  • Wersje DALI i KNX z funkcją oświetlenia orientacyjnego
  • Wersje KNX z indywidualnym czasem opóźnienia wyłączenia dla HVAC

  >>

  Seria FLAT

  Efektywność energetyczna w eleganckim wydaniu

  • Stylowy design z płaską obudową
  • Mała puszka przyłączeniowa zapewnia dużo miejsca dla okablowania w każdym gnieździe podtynkowym
  • Automatyczna parametryzacja stateczników oświetleniowych (transmisja DALI)
  • Wielokanałowe sterowanie oświetleniem i HVAC (KNX)

  >>